V rámci kampaně jsme vytvořili náborový web

www.chci-akka.cz

Co je AKKA?

“Passion for Technologies” Není divu, že našich zhruba 500 odborníků sdílí zájem a nadšení nejen pro automobilový průmysl, ale pro techniku obecně, nové technologie, vývoj, výzkum a inovace. Několik posledních let se orientujeme také na oblast Electric & Electronic a IT, kde se zabýváme atraktivními tématy jako autonomní řízení, konektivita, IoT, vývoj Embedded SW, HiL testing, webové a mobilní aplikace a pod. Sídlíme ve 4 městech: Praha, Plzeň, Mladá Boleslav, České Budějovice

Obsah kampaně

Náborové video 1 minuta na sociální sítě - facebook, youtube, linkedin.
2 další střihové verze - 30 vteřin, 10 vteřin + české titulky
Tvorba náborového webu chci-akka.cz
Tvorba grafiky na sociální sítě - 10 fotek s claimy

Strategie

Úkol zněl jasně - vytvořit poutavé kampaňové video. Video bude odkazovat na náborový web s nabízenými pozicemi a benefity. V průběhu 3 měsíců bude kampaň podpořena i o fotografické příspěvky na sociálních sítích. K hlavnímu videu jsme navrhli další dvě střihové verze - jedno kratší video na 10 vteřin, které se hodí na sociální sítě jako např.: Instagram, jednu delší verzi reklamy na 30 vteřin. 

Akka hledala konkrétní 3 pozice softwarových vývojářů
Java Developer
Python Developer“Smart”
Embedded SW

V dnešní době sehnat posilu do IT řad je výzva. Museli jsme přijít s něčím netradičním a vhodným pro danou cílovou skupinu. Proto jsme oslovili kolegu z oblasti IT Karla Juřičku. Karel se tak stal naším rádcem a mentorem IT světa. A jaká byla největší úskalí tvorby kampaňového videa? NDA. Jelikož společnost AKKA spolupracují s velkými mezinárodními značkami, AKKA nesmí o těchto projektech mnoho prozrazovat. V budově AKKA jsme shlédli skvělé projekty, nadčasové nápady a řešení. Bohužel vždy však přišla věta od HR manažerky Šárky: “Tohle ukazovat nemůžeme”. Ke scénáři si sedla kreativkyně Michaela Lovecká s myšlenkou napsat něco abstraktního, neznámého ba přímo epického, ale co zároveň neprozradí téměř nic. A přišlo jednoduché řešení. Co pouze naláká, zaujme, ale neprozradí? Filmový trailer.

A jaký film se více hodí jako reference než legendární tajemný Matrix? Neo se seznamuje s novým světem, novou realitou. A stejně tak ukazujeme svět AKKA. Futuristická realita, kam uchazeč o práci získá přístup. Hlavní hrdiny videa jsme stylizovali do postav Nea a Morfeuse. Náš “Neo” prochází firmou v doprovodu našeho “Morfea” a nevychází z úžasu, je svědkem budoucnosti a na konci neváhá  a okamžitě podává životopis. Zkratkovité scény, dynamický střih, dramatické svícení s tajmnou atmosférou, mezititulky, zvukové efekty a epická hudba - to vše vytváří ten správný dojem velkého filmového bijáku. 

Herecké obsazení

Hlavní postavu “Nea” ztvárnil Martin Gardavský - muž roku 2011. Má jít o reprezentativní zastoupení IT uchazeče. Postavu Morfea ztvárnil Luboš Jakubčík. Hlas nám propůjčil herec Luboš Ondráček, který dodal postavě epičnost a trailerovou dramatičnost.

Natáčení a postprodukce

Natáčení probíhalo v budově firmy Akka jeden natáčecí den (12 hodin). Vizuál traileru je založený hlavně na postprodukční práci. A konečně zde nastal prostor pro videokouzelnickou dvojici Michala Orsavu a Michaelu Loveckou a jejich digitální čáry máry. Aby udrželi žánr mysteriozního scifi s futuristickými prvky, vkládali do prostoru svítící hologramy, infografiku a digitální světla. Světla, stíny, potemnělé prostory, neonové nápisy a práce s textem hrají prim celého spotu. Kouzlení bylo dokončeno a spot zdárně předán.

Zajímavosti

Během natáčení jsme vypili 36 šálků kávy, při postprodukci 160 šálků
V postprodukci jsme počítačovou myší najezdili 7 kilometrů vzdálenosti
Hlavní herec kampaně Martin Gardavský byl mužem roku 2011 
Kampaň je inspirovaná kultovním filmem Matrix. Spuštění kampaně navázalo na premiéru nového pokračování Matrix trilogie, takže diváci by měli celou marketingovou kampaň k filmu Matrix Resurection živě v paměti

Web

Tvorba webu vycházela z futuristického vzhledu spotu a Matrixu. Web tvořil náš dvorní webař Martin Marušák. Martin měl na starosti správnou strukturu webu, aby byla co nejjednodušší a nejlogičtější pro příchozího uživatele. Video má uchazeče odkázat na web, kde získá veškeré potřebné informace o firmě, pozicích a benefitech, spojení na HR oddělení a přímou kontaktní osobu a shlédne krátké video o průběhu pracovního pohovoru. Uchazeč zjistí dokonce i to, že je Akka 3 krát po sobě zaměstnavatelem roku.

Štáb

Scénář: Michaela Lovecká
Režie: Michal Orsava
Kameraman: Vojtěch Lukeš
Produkce: Kamila Martincová
Herci: Martin Gardavský, Luboš Jakubčík
VFX: Michaela Lovecká, Michal Orsava
Střih: Michal Orsava
Dabing + voiceover: Luboš Ondráček st.
Zvuk postprodukce: Luboš Ondráček ml.
Tvorba webu: Martin Marušák
Grafika webu: Michal Orsava

Výsledky kampaně

Celá kampaň slavila velký úspěch a stala se největším HR úspěchem firmy za dlouhou dobu. Zároveň se podařilo zvýšit také povědomí o firmě a díky zvolenému tématu zaujala i mladou cílovou skupinu. Kampaň zaujala i média a objevilo se několik článků, které pomohli šíření v různých odvětvích.

Přejete si reklamu,

která nezapadne?

která Vás odliší?

která lidi baví?

o které se mluví?

která zvýší prodeje?

která má virální potenciál?

Chci video od FILMAGIX

Přejete si reklamu, která zaujme?

Chci video od FILMAGIX